Aktivita - "Zabal si kufr!"

Ivana Kudrnová
|
23.6.2020

Málokdo z nás asi vyrazí letos na dovolenou do zahraničí. Kufr si ale vaši studenti mohou zabalit v naší nové aktivitě a potrénovat si tak slovní zásobu. Ať už materiál využijete jen na slovíčka, nebo jako rozehřívací aktivitu pro delší lekci, užijte si ho! Rozhodně se hodí na online i prezenční lekce.

Zabal si  kufr! Sice se asi málokdo z nás v následujících týdnech vydá na dovolenou k moři či na lyže, ale kufr si můžete zabalit i na cesty po České republice či na výlet k babičce.

Potrénujte se svými studenty slovíčka jako: triko, sandále, plavky, šála. Zabalte si na letní i zimní dovolenou a můžete využít také na procvičení rozkazovacího způsobu, barev, materiálů, otázek, čísel… Jako vždy vám dáváme velikou svobodu aktivitu uchopit po svém a dle potřeb vašich a hlavně vašich studentů.


Nebojte se používat tuto aktivitu do hodin s dětmi i dospělými a určitě ji využijte i mimo online svět. Funguje skvěle jako domácí úkol či na tabletu i promítaná ve třídě na stěnu.

Jazykové varianty:

čeština

španělština

francouzština

angličtina

👉🏻 jestli potřebujete aktivitu ve vaši jazykové variantě, ozvěte se pro spolupráci

Jak s aktivitou pracovat? Mrkněte na video:


Ivanin tip:

Skvělá rozehřívací aktivita! Využijte připojení k internetu vašich studentů a následně je nechte “nakupovat” v e-shopech s oblečením z daných zemí či v jazyce, který se studují. Slovní zásobu budou mít potrénovanou a na stránkách reálného online obchodu s vámi budou sdílet svůj nákup. A na vás lektorech je, jak ho budete specifikovatí - vyber si oblečení na letní dovolenou, do kanceláře či na červený koberec: Případně můžete limitovat virtuálním kapitálem, který jim “dáváte” k dispozici. Nejlepší konverzace jsou ty reálné - jakou máš velikost, nepotřebuješ ještě pásek, kolik stojí ta červená kabelka?

Naučte se učit online

Chcete se stát svobodným lektorem a pracovat odkudkoli? Online výuka je řešení.
To chci umět!
Přihlásit k newsletterunewsletter →