Online kurz naživo

Lektore, (o)šetři se

od

31.5.2024

7.6.2024

Více o kurzu
Více o kurzu
Více o webináři
Online kurz naživo

Lektore, (o)šetři se

Workshopy pro jazykové lektory vedené psycholožkou
🗓
od
31.5.2024
9:00
7.6.2024
9:00
🎯
online přes Zoom
Vlaďka Janoušková
Vlaďka Janoušková

Jarní termíny 2024

⦿ 31. května a 7. června (9:30 - 12:00)

Opečujte studenta v krizi

(a sami do ní nespadněte)

Šmarjá, ona mi na lekci brečí. Místo nepravidelných sloves probíráme její rozvod a problémy se šéfem. Co jí na to mám říct? Přece ji nemůžu odpálkovat. Ani já už nemám na učení náladu. Ale co teď s tou naší hodinou – mám ji normálně účtovat?

Tohle už nemusíte být vy.

ZVLÁDNĚTE EMOCE STUDENTŮ JAKO PROFESIONÁL

Workshopy s terapeutkou Vlaďkou Janouškovou zachrání vaše lektorské dobré bydlo.

Čekají nás 2 části:

Nic podobného podle mě na českém trhu neexistuje, je to hodně důležité téma a od svých lektorů vím, že podobné věci občas řeší. Jsem moc ráda, že jste se do toho pustily! Kurz by se měl procházet pravidelně ze zákona. Díky za to :) 

Bára Ziková

Kdy:
od
31.5.2024
9:00
9:00
7.6.2024
Kde:
online přes Zoom
Kdo:
Vlaďka Janoušková
(
)
Cena:
4800
Kapacita:
10 osob
Ceny včetně DPH
Jste jazyková škola nebo jiná vzdělávací instituce? Zakupte si multilicenci.

Jarní termíny 2024

⦿ 31. května a 7. června (9:30 - 12:00)

Lektore, (o)šetři se!

První pomoc pro rozbité studenty a tápající lektory

Nezahltíme vás suchopárnou teorií

Raději poskytneme bezpečný prostor pro:

⦿ sdílení zkušeností a obav z těžkých témat
⦿ vyzkoušení vašich reakcí na náročné situace
⦿ vstřebání trochu té teorie
⦿ podporu začínajícím a
⦿ zpětnou vazbu zkušenějším lektorům

Nejezděte na emoční horské dráze

A to ani v případě, že:

⦿ dlouhodobě absolutně nestíhá a panikaří a nedokáže se učit jazy
⦿ chodí pozdě do hodin
⦿ hned vychrlí své problémy
⦿ s vámi sdílí osobní problémy
⦿ má dlouhodobé zdravotní potíže (chronické onemocnění, rakovinu...)
⦿ prožívá akutní krátkodobou krizi (autonehoda, stěhování...)
⦿ rozpláče se na lekci
⦿ ghostuje vás a dlouhodobě se neozývá
⦿ trpí depresí nebo jinou závažnou psychickou nemocí

Aby se vám jako lektorům dýchalo lépe, odnesete si z workshopů taky:

Pracovní listy - Využijte brožurku v .pdf i na své poznámky.

Tahák na vytištění - Vylepte si ho k pracovnímu stolu a buďte vždy připraveni.

Seznam kontaktů - Odkažte své studenty na spolehlivé odborníky.

Oběma workshopy vás provede:

Vlaďka Janoušková

Vlaďka vystudovala psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a absolvovala pětiletý výcvik v Gestalt psychoterapii. Pracuje jako terapeutka na volné noze a jako poradkyně ve vysokoškolské psychologické poradně. Má také několikaleté zkušenosti s prací krizové interventky na Lince bezpečí. Pracuje s dětmi, dospívajícími i dospělými klienty, a to jak na individuální úrovni, tak i v terapeutických skupinách.

Tento workshop pro mě byl přínosný hned ve 2 rovinách - jako lektorské sdílení a profesionální podpora. Terapeutka Vlaďka vytvořila bezpečné prostředí, které nám, lektorkám, umožnilo otevřeně sdílet náročné situace z lekcí a pochopit, že v těchto zkušenostech nejsme samy. Díky její profesionílní podpoře jsem získala jistotu ve svém přístupu, ale taky konkrétní strategie, kterých se můžu chytit a mít je na očích, když mě na lekci něco vykolejí. Tento workshop otevírá témata, která nás tíží, ale někdy nemáme příležitost je kde a s kým sdílet, protože tohle se na internetu nesdílí tolik jako materiály. Pokud bych se podobného workshopu mohla zúčastnit na začátku své lektorské kariéry, určitě bych se vyhnula mnoha nejistotám a pochybám."

Veronika Morales 

Byla to prostě naprostá bomba, moc hezky uchopené, rozčleněné, a nebylo to zahlcující.

Tereza Švandelíková

Měla jsem možnost účastnit se pilotní verze nového produktu setkání s psychologem. Ošetři se a ošetři studenta. Obě setkání pro mě byla i po letech praxe přínosná. Naše profese nutně předpokládá kontakt s lidmi, který není vždy jednoduchý a přináší nečekané situace. Přináší je nám lektorům i našim studentům. A my bychom se s nimi měli umět vypořádat. Vypořádat tak, abychom neublížili sobě ani studentům. Tyto workshopy vám dají jasný a srozumitelný návod. A je úplně jedno, jestli jste lektor začátečník nebo léty ostřílený učitel. 

Jana Hudečková 

Dostaneš pracovní listy, které ti  budou sloužit jako lékarnička. To znamená, že víš, kam se obrátit pro pomoc. Dostaneš i krizové kontakty, které si někam dobře ulož. Dostaneš užitečné věty, které můžeš říct či napsat studentovi, když je to potřeba. V druhé půlce si najdeš svoje hranice, vyzkoušíš si reagovat na různé zapeklité situace. 
Adekvátní časová dotace - workshopy jdou na dřeň a nejsou natahované. Jsou od A-Z připravené a promyšlené, ale s velkým prostorem pro reálné příběhy z praxe a sdílení. 
Kdybych tyhle dva workshopy absolvovala před 5 lety, když jsem s online výukou začínala, mohla jsem si ušetřit dost nervů a jedno skorovyhoření. Začínající lektoři se naučí o sebe i klienty pečovat tak, aby jim v online výuce bylo dobře a připraví se na různé krize, které mohou potkat každého z nás. Zkušení lektoři si zase připomenou, jak je důležité držet si vlastní hranice, uvědomí si, kde by si je mohli posilnit a dozví se mnoho tipů pro krizovou komunikaci se studenty. Danke!

Bára Ziková

Řekly jsme si nahlas, co normálně nemůžeme a vyzkoušely jsme si reakci i na extrémní situace. Tento kurz je jako kurz první pomoci. Víte a doufáte, že tyto znalosti nebudete muset použít, ale zároveň jste víc připraveni. Je to jako deštník - když si ho vezmu, nebude pršet.

Monika Jowettová 

10 lidí - Není to nic masového, můžeš sdílet, nestydíš se, posloucháš a inspiruješ se od ostatních.

Myslím, že tento kurz by měl absolvovat každý lektor. Přeci jen pracujeme s lidmi a ti přináší do lekcí sami sebe a s tím své osobnosti, problémy, životní příběhy. Někdy je toho na nás už příliš a nevíme kudy kam. Tento kurz vám ukáže cestu, jak pečovat sami o sebe, jak si nastavit svoje hranice, abyste byli stále lektorem a ne pseudopsychoterapeutem, a také jak pečovat o studenta a podat mu tu správnou pomocnou ruku. Napoví, jak reagovat v situacích, v kterých byste možná tápali a nemuseli se zachovat vhodně vůči sobě nebo studentovi. Za mě to byl skvěle využitý čas. Cením si profesionálního vedení Vlaďky a v neposlední řadě i setkání s dalšími inspirujícími kolegy a sdílení jejich zkušeností a pohledů. Holky z DL zase jednou odvedly skvělou práci. Těším se, že si třeba příští rok dám refresh, protože tohle je přesně ten typ kurzu, ke kterému se rádi vracíte a vždy tam najdete něco nového a pro vás aktuálního.

Bara Kalvach 

Jarní termíny 2024

⦿ 31. května a 7. června (9:30 - 12:00)

Maximální počet účastníků workshopu je 10 lektorů. Na jaro 2024 je tedy celkem k dispozici 30 volných míst.

Chcete se přidat?

Přihlaste se na webinář

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
od
31.5.2024
9:00
9:00
7.6.2024
4800
Přihlásit se na kurzKOUPIT
Ceny včetně DPH
Přihlásit k newsletterunewsletter →