O nás

Nebojíme se online světa

Potkaly jsme se na Instagramu. Zašly jsme spolu na kafe a začaly jsme spolu sdílet svůj lektorský život. Neuvěřitelně nám to pomohlo a uvědomily jsme si, že sdílení mezi lektory je základ.

Digitální lektoři – Ivana

Ivana

Lektorka španělštiny a autorka blogu Španělština do plavek

Ivana je profík na on-line jazykové koučování. Ukáže vám, jak své studenty můžete vést na dálku, tvořit jim individuální plán, umět je motivovat a řídit jejich samostudium. Takové koučování vyžaduje skvělé jak pedagogické, tak technické znalosti, a Ivana vám je svou profesionální a zároveň velmi přátelskou formou předá.

Učila jsem několik let, vždy to kombinovala s dalšími aktivitami (vedla cestovatelský festival, měla cestovku, dělala doktorát, organizovala teambuildingy...) a pak se mi nečekaně narodil syn a po pár letech i dcera. V návalu přepracování a vyčerpání jsme všechny aktivity zrušila, abych za pár měsíců zjistila, jak moc mi chybí mít svůj projekt. Vybrala jsem si učení španělštiny a zkoušela přijít na způsob, jak se dá skloubit s mateřstvím dvou maličkých dětí. Nechtěly o mne přijít studentky, které se připravovaly na zkoušku na VŠ, tak jsem vymyslela korespondenční kurz po e-mailu a jeden večer chodila učit do kurzů v jazykovce. Korespondenční kurz byl čím dál oblíbenější, ale taky pěkně komplikovaný na spravování. E-mail nebyl nejlepším technickým řešením. Hledala jsem nové. Byla polovina roku 2016. Po dlouhém hledání a zkoušení různých možností jsem objevila řešení! Online jazykové koučování španělštiny. Můj nejoblíbenější produkt!

Umím motivovat, kontrolovat, vést i pobavit své studenty. Učím je vytvořit si nový zvyk a nastavit si rutinu, dovoluji jim pracovat kdykoliv a kdekoliv. Občas se cítím jako trenérka atletů, jindy jako psycholožka či animátor. Správně namíchat aktivity tak, aby se student posouval, aby si zároveň opakoval, vyzkoušel si na lekcích nemožné a nakonec dokázal, co si předsevzal, to je teď můj každodenní chleba. A dá se zkombinovat s mateřstvím i lektorstvím. Dává mi svobodu a odpovědnost. A konečně vím, jak to technicky vyřešit! Stálo mne to ale spoustu času, energie, prošla jsem několik slepých cest a je škoda, že mi to někdo neukázal. Chci se o své know-how dělit. Není potřeba si vědomosti nechávat pro sebe, protože sdílení vede k lepším výsledkům nás všech.

Digitální lektoři – Hanka

Hanka

Lektorka francouzštiny a autorka projektu ProfHanka

Hanka má perfektně zmáknutou online výuku (a to není jenom Skype) a ráda se s vámi podělí o všechny svoje finty a triky, i to, jak pracovat s celou řadou aplikací, kterými online lektor může zpestřit své lekce.

Když jsem před 6 lety začala dávat lekce přes Skype, nevěděla jsem, jak na to. Původně to byl jen takový dočasný plán B po dobu mého studijního pobytu ve Francii. Netušila jsem, jak pracovat s materiály bez toho, abych studentovi prstem ukázala, kam se má podívat. Netušila jsem, jak zakomponovat do hodin zábavné aktivity, když jsem neměla možnost dát studentovi něco do ruky (kartičku, kostku, atd.). Tehdy jsem začala zjišťovat, co s tím. Psal se rok 2014.

Dnes už mám online výuku v malíku. Nadchla mě i mé studenty natolik, že už jsem se k osobním individuálním lekcím nikdy nevrátila. Zjistila jsem totiž, že online výuka nabízí spoustu možností, o kterých si v osobních hodinách můžete nechat jen zdát.

Umím vytvářet nejrůznější online materiály a umím s nimi pracovat efektivně, interaktivně a zábavně. Umím vyřešit všechny nevýhody online výuky a maximálně vytěžit její výhody.

Říkám si ale, že je škoda, že mi to zabralo tak obrovské množství mého volného času a že mi to tehdy někdo jednoduše neukázal. Proto si nechci své lety nabyté know-how nechávat pro sebe a chci se o ně podělit s vámi, mými kolegy.

Uvědomily jsme si, že sdílení mezi lektory je základ

Své zkušenosti si nenecháváme jen pro sebe. Vytvořily jsme pro vás, naše kolegy, komunitu, ve které spolu probíráme všechno, co se týká lektorství jazyků. Sdílíme naše roky budované know-how a spolupracujeme s profesionály v oboru. Našim cílem je vám usnadnit život a pomoci posunout vaše lektorské podnikání na další level.

Řekli o nás

Přečtěte si, co o nás řekli účastníci našich kurzů a konzultací. Spokojení lektoři, kteří odcházejí z našich kurzů nabití novými podněty a energií, jsou naší největší odměnou.

Zuzana Benešová

Zuzana Benešová

lektorka angličtiny

Když Ivana povídala o tom, jak se studenty pracuje, všechno mi zapadlo na své místo a všechno dávalo smysl. Pro mě rozhodně velký AHA moment. Takhle se chci učit i já! A takhle chci učit i já! Tenhle kurz byl pro mě skvělou příležitostí znovu si připomenout, proč chci učit a jak chci učit. A nabídl inspiraci, jak to zařídit, aby to dál bavilo studenty i mě.
Kateřina Jandeková

Kateřina Jandeková

lektorka francouzštiny

Pět z pěti! Digitální lektoři vám pomůžou začít se orientovat v on-line světě jazykového vzdělávání. Můžete čekat praktické rady k jednotlivým nástrojům, ale taky sdílení osobních zkušeností kvalitních profesionálních lektorek.
Jana Kindlová

Jana Kindlová

lektorka angličtiny

Milá Hanko a Ivo, chci Vám poděkovat za právě proběhlý webinář. Bylo to skvělé, přehledné, nabité informacemi a moc mě to motivovalo. Online výuku jsem dělala zatím jen párkrát (a ano, psala jsem poznámky do chatu) a postupně jsem na ní chtěla někdy v budoucnu přejít. Nakoplo mě to, není na co čekat... A vážím si toho, že jste se nebály sdílet svoje know-how. Díky a ať se Vám daří.

Všechny reference

Blog

Píšeme články

Jak využít aplikaci Quizlet na maximum
Jarda Czmero
|
20.7.2021
Quizlet je aplikace, která vám změní život. Využijte ji na maximum. Článek Jardy Czmera je určen pro lektory i pro studenty jazyků, kteří chtějí umět víc než jen vkládat izolovaná slovíčka. Vyzkoušejte si celé věty, překlady, procvičování gramatiky... Je před vámi velmi podrobný návod od lektora, který Quizletu propadl.
Číst článek
Jazyky na Clubhouse
Danka Dobšíčková
|
7.6.2021
Sociální síť Clubhouse před několika měsíci vlítla do našich mobilních telefonů. Mnozí si ho zamilovali a jiní k němu zase hledají cestu. Danka Dobšíčková, lektorka francouzštiny a angličtiny, je jeho nadšenou propagátorkou a oraganizuje pravidelné roomky. V článku vysvětlí, jak na na to. Dozvíte se, že Clubhouse se může stát i skvělou možností propagace lektorských služeb.
Číst článek
Socrative - jednoduché testy a okamžitá zpětná vazba
Aga Derflová
|
13.5.2021
Představte si, že za pár minut vytvoříte test, vaši studenti se nebudou muset nikam registrovat, vy budete moci v průběhu sledovat, jak odpovídají a na konci si jen kliknete pro výsledky. Zní to pohodlně? Hodilo by se vám něco takového? Pokud si říkáte, že ano, Socrative budete zbožňovat.
Číst článek
Služby

Co vám můžeme nabídnout

Konzultace

Konzultace na míru pro lektory jazyků. Možné jak pro jednotlivce, tak pro skupiny lektorů i jazykové školy. Online i osobně.
Kurzy
Veřejné kurzy pro jazykové lektory, kteří se chtějí věnovat online výuce. Probíhají jak v Praze, tak i online.
E-booky
O tipech na online výuku i online jazykové koučování si počtete i v našich elektronických knihách ke stažení.
Tipy pro lektory
Sdílíme s vámi nejen naše tipy k online výuce, k plánování lekcí, k využívání online nástrojů i k podnikání.

Naučte se učit online

Chcete se stát svobodným lektorem a pracovat odkudkoli? Online výuka je řešení.
To chci umět!