O nás

Nebojíme se online světa

Potkaly jsme se na Instagramu. Zašly jsme spolu na kafe a začaly jsme spolu sdílet svůj lektorský život. Neuvěřitelně nám to pomohlo a uvědomily jsme si, že sdílení mezi lektory je základ.

Digitální lektoři – Ivana

Ivana

Lektorka španělštiny a autorka blogu Španělština do plavek

Ivana je profík na on-line jazykové koučování. Ukáže vám, jak své studenty můžete vést na dálku, tvořit jim individuální plán, umět je motivovat a řídit jejich samostudium. Takové koučování vyžaduje skvělé jak pedagogické, tak technické znalosti, a Ivana vám je svou profesionální a zároveň velmi přátelskou formou předá.

Učila jsem několik let, vždy to kombinovala s dalšími aktivitami (vedla cestovatelský festival, měla cestovku, dělala doktorát, organizovala teambuildingy...) a pak se mi nečekaně narodil syn a po pár letech i dcera. V návalu přepracování a vyčerpání jsme všechny aktivity zrušila, abych za pár měsíců zjistila, jak moc mi chybí mít svůj projekt. Vybrala jsem si učení španělštiny a zkoušela přijít na způsob, jak se dá skloubit s mateřstvím dvou maličkých dětí. Nechtěly o mne přijít studentky, které se připravovaly na zkoušku na VŠ, tak jsem vymyslela korespondenční kurz po e-mailu a jeden večer chodila učit do kurzů v jazykovce. Korespondenční kurz byl čím dál oblíbenější, ale taky pěkně komplikovaný na spravování. E-mail nebyl nejlepším technickým řešením. Hledala jsem nové. Byla polovina roku 2016. Po dlouhém hledání a zkoušení různých možností jsem objevila řešení! Online jazykové koučování španělštiny. Můj nejoblíbenější produkt!

Umím motivovat, kontrolovat, vést i pobavit své studenty. Učím je vytvořit si nový zvyk a nastavit si rutinu, dovoluji jim pracovat kdykoliv a kdekoliv. Občas se cítím jako trenérka atletů, jindy jako psycholožka či animátor. Správně namíchat aktivity tak, aby se student posouval, aby si zároveň opakoval, vyzkoušel si na lekcích nemožné a nakonec dokázal, co si předsevzal, to je teď můj každodenní chleba. A dá se zkombinovat s mateřstvím i lektorstvím. Dává mi svobodu a odpovědnost. A konečně vím, jak to technicky vyřešit! Stálo mne to ale spoustu času, energie, prošla jsem několik slepých cest a je škoda, že mi to někdo neukázal. Chci se o své know-how dělit. Není potřeba si vědomosti nechávat pro sebe, protože sdílení vede k lepším výsledkům nás všech.

Digitální lektoři – Hanka

Hanka

Lektorka francouzštiny a autorka projektu ProfHanka

Hanka má perfektně zmáknutou online výuku (a to není jenom Skype) a ráda se s vámi podělí o všechny svoje finty a triky, i to, jak pracovat s celou řadou aplikací, kterými online lektor může zpestřit své lekce.

Když jsem před 6 lety začala dávat lekce přes Skype, nevěděla jsem, jak na to. Původně to byl jen takový dočasný plán B po dobu mého studijního pobytu ve Francii. Netušila jsem, jak pracovat s materiály bez toho, abych studentovi prstem ukázala, kam se má podívat. Netušila jsem, jak zakomponovat do hodin zábavné aktivity, když jsem neměla možnost dát studentovi něco do ruky (kartičku, kostku, atd.). Tehdy jsem začala zjišťovat, co s tím. Psal se rok 2014.

Dnes už mám online výuku v malíku. Nadchla mě i mé studenty natolik, že už jsem se k osobním individuálním lekcím nikdy nevrátila. Zjistila jsem totiž, že online výuka nabízí spoustu možností, o kterých si v osobních hodinách můžete nechat jen zdát.

Umím vytvářet nejrůznější online materiály a umím s nimi pracovat efektivně, interaktivně a zábavně. Umím vyřešit všechny nevýhody online výuky a maximálně vytěžit její výhody.

Říkám si ale, že je škoda, že mi to zabralo tak obrovské množství mého volného času a že mi to tehdy někdo jednoduše neukázal. Proto si nechci své lety nabyté know-how nechávat pro sebe a chci se o ně podělit s vámi, mými kolegy.

Uvědomily jsme si, že sdílení mezi lektory je základ

Své zkušenosti si nenecháváme jen pro sebe. Vytvořily jsme pro vás, naše kolegy, komunitu, ve které spolu probíráme všechno, co se týká lektorství jazyků. Sdílíme naše roky budované know-how a spolupracujeme s profesionály v oboru. Našim cílem je vám usnadnit život a pomoci posunout vaše lektorské podnikání na další level.

Řekli o nás

Přečtěte si, co o nás řekli účastníci našich kurzů a konzultací. Spokojení lektoři, kteří odcházejí z našich kurzů nabití novými podněty a energií, jsou naší největší odměnou.

Zuzana Vlčková

Zuzana Vlčková

Lektorka angličtiny

Před kurzem jsem úplně nevěděla co si pod pojmem online jazykové koučování představit, jak ho uchopit a už vůbec ne, jak ho zrealizovat. Po dokončení kurzu mám dva studenty, na které online jazykové koučování aplikuji. Přednášky s odborníky byly moc zajímavé a přínosné, a to i v jiných oblastech. Vřele doporučuji také to, abyste si na kurzu udělali čas.
Zuzana Benešová

Zuzana Benešová

lektorka angličtiny

Když Ivana povídala o tom, jak se studenty pracuje, všechno mi zapadlo na své místo a všechno dávalo smysl. Pro mě rozhodně velký AHA moment. Takhle se chci učit i já! A takhle chci učit i já! Tenhle kurz byl pro mě skvělou příležitostí znovu si připomenout, proč chci učit a jak chci učit. A nabídl inspiraci, jak to zařídit, aby to dál bavilo studenty i mě.
Kateřina Jandeková

Kateřina Jandeková

lektorka francouzštiny

Pět z pěti! Digitální lektoři vám pomůžou začít se orientovat v on-line světě jazykového vzdělávání. Můžete čekat praktické rady k jednotlivým nástrojům, ale taky sdílení osobních zkušeností kvalitních profesionálních lektorek.

Všechny reference

Blog

Píšeme články

6 tipů pro lepší používání Trella
Kateřina Skalková
|
13.8.2022
Trello nám pomáhá se zorientovat v našich úkolech. Používáme ho v Digitálních lektorech, tak i každá ve svých jazykových projektech. Skvělé je, že ho můžeme mít sebou kdykoliv, třeba jako mobilní aplikaci. 6 tipů od Kačky, naši první projekťačky.
Číst článek
10 letních novinek od Digitálních lektorů
Ivana Kudrnová
|
13.8.2022
Podívejte se pod pokličku Digitálních lektorů. První půlka práznin byla odpočinková a ta druhá vypadá velmi akčně. Co všechno pro vás chystáme?
Číst článek
6 tipů, jak efektivně využít letní režim jako jazykový lektor
Hanka Šimáčková
|
10.8.2022
Možností, jak slabé letní měsíce využít, je spousta - odpočívat, vzdělávat se, sportovat, pracovat s oblíbenými studenty. Přinášíme vám našich 6 nejoblíbenějších tipů.
Číst článek
Služby

Co vám můžeme nabídnout

Konzultace

Konzultace na míru pro lektory jazyků. Možné jak pro jednotlivce, tak pro skupiny lektorů i jazykové školy. Online i osobně.
Kurzy
Veřejné kurzy pro jazykové lektory, kteří se chtějí věnovat online výuce. Probíhají jak v Praze, tak i online.
E-booky
O tipech na online výuku i online jazykové koučování si počtete i v našich elektronických knihách ke stažení.
Tipy pro lektory
Sdílíme s vámi nejen naše tipy k online výuce, k plánování lekcí, k využívání online nástrojů i k podnikání.

Naučte se učit online

Chcete se stát svobodným lektorem a pracovat odkudkoli? Online výuka je řešení.
To chci umět!